برآورد قیمت


برآورد هزینه طراحی وب سایت و اپلیکیشن

به منظور دریافت مشاوره طراحی وب سایت و اپلیکیشن موبایل کسب و کار خود فرم مربوطه را پر کنید .

بهترین ترفندهای امنیتی موبایل در سال2020

بهترین ترفندهای امنیتی موبایل در سال2020     

شما می توانید با بی دقتی در بحث امنیت سیستم عامل های موبایل خود هم به خود  و هم مشتریان خود را قربانی کلاهبرداران سایبری کنید.

اما سوال اینجاست که شما در ارتباط با استاندارد های امنیتی مدرن و محافظت از برنامه های تجاری چه می دانید؟

اگر جواب شما منفی است، جای نگرانی نیست چون در این مقاله برای شما مطالب مفیدو کاربردی وجود دارد .

وضعیت امنیت موبایل ها در سال 2020

موسسه trend micro mobile  تحقیقاتی در زمینه ی بررسی راهکارها و آسیب های امنیتی موبایل در سال جدید انجام داده که به شرح زیر می باشد :

نکته اول این است که تعداد زیادی از تهدیدات هنگام استفاده از ابزارهای کاربردی اتفاق می افتد که بر اساس پیش بینی های این موسسه تعداد این تهدیدات در سال آینده از این طریق بیشتر هم خواهد شد.

نکته دوم دسترسی به داده های کسب و کار از طریق حملات تزریق کد است .

نکته سوم کارکنانی می باشند که فعالیت های خود را اغلب در منزل و خارج از محیط اداری انجام می دهند، به عنوان یک تهدید بالقوه به حساب می آیند دلیل این تهدید هم پایین بودن امنیت شبکه WiFi آن هاست علاوه بر این در موبایل ها و سایر دستگاه های متصل به WiFi هم این نوع آسیب پذیری ها وجود دارد که می توانند به عنوان نقطه ورود به سیستم سازمانی باشند.

نکاتی در ارتباط با سایر تهدیدات سایبری و راه های مقابله با آن 

1. تامین امنیت اطلاعات هنگام معرفی سیستم های جدید (هوش مصنوعی و داده های بزرگ) بسیار مهم است.

2.نقش فزاینده دولت در بازار امنیت اطلاعات. سال آینده نیاز به سرمایه گذاری در دفاع از تهدیدات موبایل نه تنها به خاطر خطرات سایبری بلکه به دلیل نیاز های جدید از طرف تنظیم کننده ها ایجاد می شود. کشور های مختلف به همین سبب الزامات خود را در خصوص IS بیشتر میکنند و این دلیلی دیگری جز بالابردن امنیت موسسات مالی  نخواهد داشت.

بهترین موضوعات امنیتی موبایل

اکنون زمان بحث در ارتباط با آخرین مسائل امنیتی موبایل در جهان است.

امنیت سازگار تلفن همراه: امنیت سازگار به معنای یک رویکرد یکپارچه برای پاسخ به تهدیدات موبایل است. این نوع استراتژیک و مدیریت های ریسکی امنیت اطلاعات را فرایندی مداوم و مبتنی بر پیش بینی و جلوگیری از تهدیدات سایبری می داند.

محافظت از داده های حساس: دیجیتالی شدن مشاغل منجر به افزایش حجم داده های شرکتی و مالی شده است افسوس در سال 2020 نشت اطلاعات قابل توجهی پیش بینی میشود .این بدان معناست که مسئله محافظت از داده های حساس حادترین روند امنیتی موبایل را داراست. از جمله راه های مقابله با نشت داده می توان بر فناوری نقاب و رمز گذاری اطلاعات اشاره کرد . اما در کل این ها کافی نیستند .

اهداف اصلی حملات سایبری

1.دریافت غیر قانونی وجوه

2.یافتن معادن اطلاعاتی پنهان

3.اخاذی های مختلف

4.سرقت داده ها برای فروش مجدد

5.جاسوسی صنعتی

تعداد دیتابیس های موجود در زیر ساخت های شرکت ها به طور مداوم در حال رشد است . تمام این پایگاه های داده  به حفاظت اقلب پیچیده و پر هزینه ای نیازمندند. یک راه حل خوب این است که چندین پایگاه داده را در یک سرور واحد تلفیق کنید. چنین استراتژی امکان ساده کردن رویکرد مدیریت و استفاده از منابع تجهیزات را درحد امکان میسر می سازد.

ارائه بهترین راهکار محافظت در برابر فیشینگ : حملات فیشینگ یکی از خطرناک ترین تهدیدات سایبری است هدف اصلی آنها همانطور که احتمالا از آن آگاه هستید دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربر است . ورود و کلمه عبور و شماره کارت اعتباری و ایمیل و....

به طور متوسط هر 15 الی 20 ثانیه یک مورد سرقت سایبری در جهان ثبت می شود و در سال 2020 قطعا این مسئله بیشتر می شود.

57% از همه سازمان های جهان تجربه فیشینگ اطلاعات موبایلی را دارند .

 

گونه های مختلف فیشینگ

1.فیشینگ خارج از محیط ایمیل

2.استفاده از رویداد های با اطلاعات واقعی برای شروع حملات غیر واقعی : به طور مثال شما المپیک 2020 را در نظر بگیرید یک مهاجم سایبری از این فرصت استفاده می کند و یک صفحه فروش بلیط جعلی ساخته و برای المپیک 2020 تبلیغات راه می اندازد و این افراد عادی جامعه هستند که به دام این مهاجم می افتند متاسفانه بهترین وضعیت امنیتی موبایل گاهی بی فایده است چرا که هوشیاری فرد کاربر هم خیلی در این موضوع تاثیر گذار است.

فیشینگ با استفاده از مارک های شناخته شده : به تازگی کلاهبرداران برای رسیدن به هدف خود پشت نام یک شرکت معروف پنهان می شوند، این یک نوع گام هوشمندانه است .به طور مثال فردی سه سال گذشته به نام یکی از شرکت های face book از صد ها نفر کلاهبرداری کرده بود.

استفاده از تکنیک های رمز گذاری توسط کلاهبرداران : مجرمان سایبری روشهای جدیدی را برای اجرای حملات فیشینگ اختراع می کنند از جمله این موارد رمزگذاری و تایید HTTPS است .

مبارزه با تاثیر مخرب بد افزار های موبایلی

بدافزار های موبایل نیز به یک مشکل فوری تبدیل شدند به این معنی که محافظت از برنامه ها در برابر نفوذ آن ها به یکی از ترفند های امنیتی در سال 2020 تبدیل می شوند. در همین حال طبق تحقیقات از بازار کلاهبرداران سایبری در سال 2020 از پروتکل های دسترسی از راه دور برای گسترش بد افزار ها استفاده می شود .

%13 کسب و کار ها تجربه داشتن و گیر افتادن در دام بد افزار های موبایلی را دارند.

بد افزار ها هم انواع مختلفی دارند از جمله آنها برنامه های تبلیغاتی مزاحم و نرم افزار های جاسوسی و ویروس های موجود در دستگاه های ios,android و باگ افزار های دستگاه .

اجازه بدید نگاهی گام به گام به این مشکلات داشته باشیم

سرقت داده های خصوصی. بیشتر اوقات بدافزار ها برای سرقت اطلاعات محرمانه و برای استفاده مالی کلاهبرداران طراحی شده اند .

مسدود کردن دسترسی ها به داده های ارزشمند . اکنون در ارتباط با باگ افزار ها صحبت می کنیم تصور کنید اطلاعات مالی شرکت شما توسط یک سارق سایبری مسدود شده است و با بر آورده کردن نیاز وی اطلاعات باز می شود این روش معروف به روش گروگان گیری داده ها هم هست.

ناراحتی استفاده از برنامه ها . یک مثال خوب برنامه های تبلیغاتی مزاحم هستند ولی آنها واقعا خطرناک نیستند اما کاربران را آزار میدهند .

از سال های 19/2018کارشناسان IS برای حل مشکل بد افزار ها با معرفی سیستم های حفاظتی در سطح سخت افزار پیشرفت هایی داشتند .چنین رویکردی با هدف جلوگیری از جعل نرم افزار و همچنین تایید اعتبار و مجوز های ایمنی انجام شده است .

 ترفندهای ایمنی برنامه های تلفن همراه

مدیریت دستگاه تلفن همراه: امروزه بسیاری از شرکت ها به طور فعال از دستگاه های تلفن همراه برای سازماندهی فرایند های تجاری خود استفاده می کنند . بنابراین الزامات محافظت از برنامه های تلفن همراه رشد قابل ملاحظه ای داشته است . به همین دلیل توجه زیادی به مدیریت دستگاه های تلفن همراه شده است .

این راه حل به شما این اجازه را می دهد که :

1.با خیال راحت دستگاه های تلفن همراه کارمندان را در محیط سازمان ادغام کنید

2.یک ظرف رمز گذاری شده ایمن با اطلاعات محرمانه در دستگاه هر کارمند ایجاد کنید .

3.خط مشی های امنیتی شرکت ها را برای دستگاه های کاربران اعمال کنید .

رویکرد SOC(مرکز عملیات امنیتی سازمان):

 با توجه به شرایط بازار وظیفه تشخیص و پاسخ صحیح در برابر حملات سایبری بر عهده soc است .بنابراین در سال 2020ترفند های امنیتی موبایل مرتبط با SOCمحبوبیت پیدا می کند .

SOC شامل سه مولفه می باشد :

1.بهبود تطبیق فن آوری های محافظتی

2.استخدام کارمندانی که مسئولیت آنها امنیت اطلاعات است .

تدوین استانداردها و قوانین امنیتی مدرن که امکان ایجاد پروسسهای روشن با هدف جلوگیری از تهدیدات سایبری وهمچنین پاسخ صحیح به آنها را فراهم می کند .

MSSP(ارائه دهنده خدمات امنیتی مدیریت شده )

سال آینده طبق پیش بینی ها بیشتر شرکت های بزرگ و متوسط قصد دارند به کمک MSSPمشکلات سایبری خود را بر طرف سازند .

مزایای mssp:

1.کاهش هزینه به دلیل عدم نیاز به خرید نرم افزار تخصصی

2.سطح بالاتری از محافظت اطلاعاتی  را ارائه خواهد داد به دلیل ارائه خدمات توسط متخصصان مجرب .

3.فرصتی برای تمرکز کامل روی مشاغل اصلی بدون فکر کردن در مورد امنیت دیجیتال .اما باید به یاد داشت که طبق گزارش ابتدا مقاله در سال 2020 مهاجمان همچنین از ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده به عنوان یک کانال برای به خطر انداختن مشاغل استفاده می کنند . به این ترتیب کلاهبرداران سایبری قادر به دزدیدن اطلاعات با ارزش اند و به راحتی می توانند بر روی سیستم شرکت ها بد افزار نصب کنند .

در کل میتوان گفت MSSPیک شمشیر دو لبه است.

شناسایی کاربر از نوع بیومتریک

شناسایی بیومتریک یک روش مناسب است برای حفاظت از داده ها در مدت زمان نسبتا طولانی . فقط به FACE ID و TOUCH IDاپل فکر کنید این یک مثال خوب است . بااین حال این مسئله تا سال 2020 بسیار پیشرفت خواهد کرد دلیل این امر تشکیل سیستم جهانی بیومتریک است که بسیاری از کشور ها بر آن اصرار دارند و حتی یک چارچوب قانونگذاری ویژه ارائه می دهند. از طرف دیگر این نوع شناسایی کاملا قابل اعتماد تلقی می شود به شرطی که آن شرکت مالی قادربه انتقال داده های بیومتریک مشتریان خود باشد .

مدیریت هویت(IDM)

البته بهترین امنیت موبایل هم نیاز به تایید هویت چند عاملی دارد ودر ضمن شناسایی دستگاه بسیار مهم است.به خصوص در مورد سیستم های تجاری این قضیه به طور کامل ظهور می کند و در توسعه خدمات IDM تاثیر بسزایی دارد .

حقیقت روشن است که تاکنون مدل احراز هویت کاربر دیگر محوریت ندارد . امروزه بر اساس یک مولفه دستگاه است و سیستم های مدیریت هویتی که کاملا از آن ها استفاده می کنند.  بنابراین شرکت ها به طور خود جوش سیستم های IDMرا معرفی می کنند تا بتوانند :

1.فرایند مدیریت سیستم های تجاری که اغلب به دستگاه های تلفن همراه گره خورده اند ساده سازی کنند .

2.براساس خط مشی شرکت دسترسی کاربران را به صورت خودکار انجام دهند.

3.عامل خطای انسانی را تا حدی از بین ببرند.

4.دسترسی غیر ضروری را از شخصی که نقش او در شرکت تغییر کرده است خارج می کنند.

همکاری در میان توسعه دهندگان راه حلی برای امنیت سایبری

توسعه دهندگان اغلب با هم همکاری می کنند و با همکاری هم کتابخانه هایی با منابع باز ایجاد می کنند همچنین با به اشتراک گذاری تجربیات خود با هم به همکاری خود عمق می بخشند. این موضوع هم در بحث امنیت برنامه تلفن همراه صدق می کند .

در سال 2020 جامعه توسعه نرم افزار فضای مجازی ممکن است حتی بیشتر از گذشته گسترش یابد و حتی منطقه Q&A هم در بحث امنیت برنامه های موبایل فعال می شود .

آگاهی از امنیت اطلاعات

بحث ما درباره روندهای امنیتی برتر موبایل با یک مورد بسیار مهم در لیست ترفند های ایمنی به پایان می رسد.واقعیت این است که گاهی اوقات خود شخص ، داوطلبانه ، تمام اطلاعات لازم را به جاسوسان فضای مجازی می دهد. و اگر چنین شخصی در یک شرکت مشهور فعالیت کند ، عواقب آن می تواند وحشتناک باشد.برای جلوگیری از چنین نتیجه ای ، شرکت باید دائماً با آگاهی دادن به آنها در مورد حملات امنیتی  موبایل و راه های جلوگیری از آنها ، آگاهی کارمندان خود را افزایش دهد.

مهارت افزایی کارمندان شامل موارد زیر است:

آموزش از راه دور؛

امکان مشاهده مواد در دستگاه های مختلف در هر زمان؛

شخصی سازی مطالب برای مخاطب خاص.

میکروآموزشی (به معنی ارائه اطلاعات آموزشی در بلوک های کوچک)

نتیجه گیری:

در این مقاله ما اشاره مستقیمی به آسیب موجود و درصد آسیب پذیری کردیم در ضمن تمامی این آسیب هارا به تفکیک و مستقلا معرفی کردیم و راهکار های مقابله با آنها را هم به سمع و نظر شما رساندیم حال وقت آن رسیده که بیشتر حواسمان به موبایل های تو دستمان باشد و در ضمن برای حفاظت از تجارتمان نیز باید مراقب آسیب های موبایل ها باشیم چراکه شرکت های بزرگی در این زمینه زمین خورده اند کلا در این عصر تکنولوژی مخصوصا در سال جدید میلادی 2020 باید محافظت از سرمایه های شرکت ها و حتی افراد معمول برایمان خیلی خیلی مهم باشد .شرکت راهکارپویا در این عرصه در سال جدید میلادی ترفند های مناسبی در ارتباط با محافظت از برنامه های موبایل های شما در برابر حملات سایبری ارائه خواهد داد و همیشه پیشرو در این عرصه بوده .

  •